ini

L’Escola i Conservatori de Música de la Diputació a Tarragona és un centre de titularitat pública, amb una plantilla de docents i personal d’administració organitzat per oferir un ensenyament i uns serveis de qualitat. Els i les representants de les mares i els pares s’integren en l’equip humà que treballa organitzadament i de manera coordinada, a través del consell escolar i l’Associació de Pares i Mare d’ Alumnes del Conservatori (AMPAC)

Equip directiu, docents, personal i tota la comunitat educativa s’organitzen i treballen de manera coordinada a través dels diferents equips i organismes de representació

Equip humà

Equip directiu

Directora
  • Marta Sardaña
    msardana@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dilluns de 9.30 a 10.30 h
  • Dimecres de 16.30 a 17.30 h
Cap d'estudis d'Escola
  • Mercè Iglesias
    migles@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dimarts de 11.30 a 12.30 h
  • Dijous de 16.30 a 17.30 h
Cap d'estudis de Grau Professional
  • Elisenda Monné
    emonne@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dimarts de 17.30 a 18.30 h
  • Dijous de 12.00 a 13.00 h
Secretària acadèmica
  • Ma Rosa Prats
    mprats@dipta.cat

Departaments

Departament de llenguatge musical
  • Vanesa Gispert

a/e: llenguatge@dipta.cat

Departament de corda
  • Roger Gonzàlez

a/e: corda@dipta.cat

Departament de piano
  • Natàlia Oterino

a/e: piano@dipta.cat

Departament de vent
  • Josvi Arnau

a/e: vent@dipta.cat

Seminari de cant
  • Alba Rosa Forasté

a/e: cant@dipta.cat

Seminari de guitarra
  • Ferran Rodríguez

a/e: guitarra@dipta.cat

Seminari de percussió
  • Francesc Vidagany

a/e: fvidagany@dipta.cat

Seminari de vent metall
  • Rogeli Rodríguez
Seminari de pianista acompanyant
  • Kiev Portella

a/e: kportella@dipta.cat

Professorat

Cant
  • Cecília Aymí
    caymi@dipta.cat
  • Alba Rosa Forasté
    mcatala@dipta.cat
  • Montserrat Bella
    mbella@dipta.cat
Clarinet
  • Josvi Arnau
    jarnau@dipta.cat
  • Sergi Costes
    scostes@dipta.cat
Guitarra
  • Pilar Ramón
    pramon@dipta.cat
  • Montse Pijuan
    mpijuan@dipta.cat
  • Ferran Rodríguez
    frodrigueza@dipta.cat
  • Juan Becerra
    jbecerra@dipta.cat
Fagot
  • Pau Santacana
    psantacana@dipta.cat
Flauta travessera
  • Robert Sirvent
    rsirvent@dipta.cat
  • Laura Abàs
    labas@dipta.cat
Oboè / Corn Anglès
  • Loli Jorge
    mjorge@dipta.cat
Orgue
  • Jordi Vergès
    jverges@dipta.cat
Percussió
  • Francesc Vidagany
    fvidagany@dipta.cat
  • Roger Lorente
    rlorente@dipta.cat
Piano
  • Marta Bou
    mbou@dipta.cat
  • Natalia Oterino
    noterino@dipta.cat
  • Inés Borràs
    iborras@dipta.cat
  • Ma Rosa Prats
    mprats@dipta.cat
  • Marta Sardaña
    msardana@dipta.cat
  • Elisenda Monné
    emonne@dipta.cat
  • Jordi Soler
    jsoler@dipta.cat
  • David Puerto
    dpuerto@dipta.cat
  • Joan Miquel Hernández
    jmhernandezs@dipta.cat
Saxòfon
  • Quim Subirats
    jsubirats@dipta.cat
Trombó
  • Jordi Masip
    jmasip@dipta.cat
  • Senent Domingo
    sdomingo@dipta.cat
Trompa
  • Raül Garrido
    rgarrido@dipta.cat
Trompeta
  • Rogeli Rodríguez
    rrodriguez@dipta.cat
  • Carlos Herruz
    cherruz@dipta.cat
Tuba / Bombardí
  • Carles Lorente
    vlorente@dipta.cat
Violí
  • José Luis Moles
    jmoles@dipta.cat
  • Oriol Gonzàlez
    ogonzalez@dipta.cat
  • Núria Pascual
    npascual@dipta.cat
  • Albert Rodríguez
    arodriguez@dipta.cat
Viola
  • Roger González
    rgonz@dipta.cat
Violoncel
  • Rodolfo Zanni
    rzanni@dipta.cat
  • Nicolás Cobo
    ncobo@dipta.cat
Contrabaix
  • Juan Carlos Chiva
    jchiva@dipta.cat
Pianista acompanyant
  • Miquel Villalba
    mvillalba@dipta.cat
  • Juan Diego Fidalgo
    jfidalgo@dipta.cat
  • Marta Sardaña
    msardana@dipta.cat
  • Kiev Portella
    kportella@dipta.cat
  • David Puerto
    dpuerto@dipta.cat
Música de cambra
  • Laura Abàs
  • Josvi Arnau
  • Marta Bou
  • Inés Borràs
  • Raül Garrido
  • Joan Miquel Hernández
  • Loli Jorge
  • Natàlia Oterino
  • Ferran Rodríguez
  • Robert Sirvent
  • Quim Subirats
  • Rodolfo Zanni
  • Jordi Vergés
  • Paco Vidagany
Llenguatge musical / harmonia
  • Antoni Sebastià
    asebastia@dipta.cat
  • Milagros Pastor
    mpastort@dipta.cat
  • Montse Blay
    mblay@dipta.cat
  • Mercè Iglesias
    migles@dipta.cat
  • Laura Nogueras
    lnogueras@dipta.cat
  • Núria Conesa
    nconesa@dipta.cat
  • Vanesa Gispert
    vgispert@dipta.cat
Agrupacions
  • Iniciació a l'Orquestra Nivell Elemental
    Roger González
  • Orquestra Nivell Elemental
    Oriol González
  • Orquestra de Cambra Grau Professional
    Oriol González
  • Orquestra Simfònica Grau Professional
    Àlex Sansó
  • Banda de Nivell Elemental
    Jordi Masip
  • Banda de Grau Professional
    Jordi Masip / Rogeli Rodríguez
  • Conjunt de Guitarres Aprenentatge Bàsic II i d’Aprenentatge Avançat 1er
    Montserrat Pijuan
  • Conjunt de Guitarres Guitarres d’Aprenentatge Avançat 2n i Aprenentatge Avançat 3er
    Pili Ramon
  • Conjunt de Guitarres de Grau Professional
    Ferran Rodriguez
  • Cors d'Escola
    Alba Rosa Forasté / Vanesa Gispert / Montserrat Bella
  • Cor de Grau Professional
    Cecília Aymí / Alba Rosa Forasté
  • Grups de Percussió
    Paco Vidagany
  • Grup de Metalls
    Raül Garrido
  • Grup de Saxos
    Quim Subirats
  • Grup de Violoncels
    Rodolfo Zanni
Altres matèries
  • Acompanyament
    Milagros Pastor / Antoni Sebastià / Montse Blay
  • Idiomes aplicats al cant
    Alba Rosa Forasté
  • Interpretació i Escena
    Alba Rosa Forasté / Cecília Aymí / Montserrat Bella
  • Conjunt de Piano de 1r, 2n, 3r i 4t de GP
    Inés Borràs / Marta Bou / Natàlia Oterino / Jordi Soler
  • Aula Suzuki
    José Luis Moles
Altres matèries optatives
  • Ampliació d'Harmonia
    Antoni Sebastià
  • Anàlisi i Forma
    Antoni Sebastià
  • Educació Corporal:
    Mercè Baiget: mmbaiget@dipta.cat
  • Harmonia Optativa
    Milagros Pastor
  • Contrapunt i Fuga
    Antoni Sebastià
  • Història de la Música
    Milagros Pastor
  • Música i Noves Tecnologies
    Antoni Sebastià
  • Percepció Auditiva
    Milagros Pastor / Antoni Sebastià / Núria Conesa
  • Taller de Canyes
    Loli Jorge
  • Introducció a la Direcció
    Àlex Sansó

Personal d'Administració i Serveis

Administració
  • Carme Jové Grau
    cjove@dipta.cat
  • Marta Cervantes Estrada
    mcervantes@dipta.cat
  • Ma. José Garcia
    mgarciac@dipta.cat
Consergeria
  • Francesc Roca Carles
  • Sònia Guardeño Porras
  • Juan Carlos Rabadán

Consell escolar

Representants

Representant de la Diputació
  • Joan Olivella Ricart
Representant de l'Ajuntament
  •  
Equip directiu
  • Directora: Marta Sardaña Alvarez
  • Cap d'estudis escola: Mercè Iglesias Marca
  • Cap d'estudis grau professional: Elisenda Monné Cardona
  • Secretària acadèmica: M. Rosa Prats Bové
Representants Professors
  • Cecília Aymí López
  • Alba Rosa Forasté Ripoll
  • Josep Vicent Arnau Tomas
  • Natàlia Oterino Gual
  • Raül Garrido Ciscar
  • Jordi Vergés Riart
Representants Alumnes
  • Raquel Roldán Montserrat
  • Verónica Guerrero Moreno
  • Aitana Iturgoyen Naveskina
Representants pares
  • Olga Cabezas Rodríguez
  • Araceli Montserrat Rivelles

Representant de l'AMPAC

  • Ma José Redó
Representant personal d'Administració i Serveis
  • Carme Jové Grau

Associació de Mares i Pares del Conservatori

Representants

La Junta Directiva de l'Associació de Mares i Pares d'Alumnes del Conservatori de Música de la Diputació a Tarragona, AMPAC, està composta pels següents membres:

President
  • Rubén Borràs Juancomarti
Tresorer
  • Maria Blanca Natal Sarmiento
Secretària
  • María José Redó Ferrer