L’EADT reconeix el talent format al centre amb l'acte de lliurament de dels Premis Taronja

Unes 300 persones van omplir l'espai central de l'Escola d'Art i Disseny de la Diputació a Tarragona

L’acte va permetre reconèixer el talent dels joves artistes que realitzen els seus estudis a l’Escola d’Art i Disseny

L’Escola d’Art i Disseny de la Diputació a Tarragona va lliurar dijous al vespre els Premis Taronja en el decurs d'un acte multitudinari que va aplegar de més de 300 persones i amb la presència del diputat de Cultura Joan Olivella i representants de tota la comunitat educativa del centre. L’acte va permetre reconèixer el talent dels joves artistes que realitzen els seus estudis a l’Escola d’Art i Disseny, premiant els millors projectes finals i projectes integrats, corresponents al curs 2016-2017, de les diferents especialitats que s’imparteixen al centre: Arts del mur, Il·lustració, Fotografia, Joieria artística i Gràfica publicitària, Animació i Gràfica interactiva.

Per cada categoria ha estat premiat el guanyador i s’ha fet el reconeixement a dos finalistes. Els guanyadors han estat: Guillem Duran Masip (Arts del mur), Alícia Caboblanco (Projecte Integrat Il·lustració), Maria Romeo Sogas (Projecte Integrat Fotografia), Montserrat Méndez Alonso (Premi Taronja Joieria artística), Montse Grau Roca (Projecte Integrat Gràfica publicitària), Dawnoi Martí Sangket (Projecte Integrat Animació) i Daniel Pena Tolín(Projecte Integrat Gràfica interactiva)

A més del lliurament de premis durant una gala carregada de música i humor, es va inaugurar l’exposició dels treballs guanyadors i una selecció dels millors projectes finals i projectes integrats del curs 2016/2017. En aquesta edició dels Premis ha estat possible veure, per primer cop, els millors treballs les dues especialitats que el curs passat van veure finalitzar les seves primeres promocions: Animació i Gràfica Interactiva.

L'exposició és oberta al públic i es podrà visitar fins el 23 de març, en horari del centre; de 9 h a 21 h de dilluns a dijous i de 9 h a 20 h els divendres.

Relació de guanyadors i guanyadores de cada cicle:

Premi Taronja Arts del mur
Guanyador:
Guillem Duran Masip

Finalistes:
Oriol Sanz Isern
Aida Martí Marro

Premi Taronja Projecte Integrat Il·lustració
Guanyadora:
Alicia Caboblanco

Finalista:
Álvaro Altarejos Filgueras

Premi Taronja Projecte Integrat Fotografia
Guanyadora:
Maria Romeo Sogas 

Finalistes:
Cèlia Domingo Dols
Verenice Piñero Fernández

Premi Taronja Joieria artística
Guanyadora:
Montserrat Méndez Alonso

Finalistes:
Olga Koungarova
Elena Moreno Ribas

Premi Taronja Projecte Integrat Gràfica Publicitària
Guanyadora:
Montse Grau Roca 

Finalistes:
José Luis Tierraseca
Laura Zambudio Espigares

Premi Taronja Projecte Integrat Animació
Guanyadora:
Dawnoi Martí Sangket

Finalsites:
Ivan Puente Cruz
Abel Cano Montero

Premi Taronja Projecte Integrat Gràfica Interactiva
Guanyador:
Daniel Pena Tolín

Finalistes:
Chaimae Bouzalhad El Ajjali
Sara Lorena Rodríguez Sabaté