ini

L’Escola i Conservatori de Música de la Diputació a Tarragona és un centre de titularitat pública, amb una plantilla de docents i personal d’administració organitzat per oferir un ensenyament i uns serveis de qualitat. Els i les representants de les mares i els pares s’integren en l’equip humà que treballa organitzadament i de manera coordinada, a través del consell escolar i l’Associació de Pares i Mare d’ Alumnes del Conservatori (AMPAC)

Equip directiu, docents, personal i tota la comunitat educativa s’organitzen i treballen de manera coordinada a través dels diferents equips i organismes de representació

Equip humà

Equip directiu

Director
  • Víctor Santapau
    vsantapau@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dilluns d’13 a 14 h
  • Dijous d’11 h a 12 h 
Cap d'estudis d'Escola
  • Mercè Iglesias
    migles@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dimarts de 10.30 a 11.30 h
  • Dijous d’11 h a 12 h
Cap d'estudis de Grau Professional
  • Laura Abás
    labas@dipta.cat

Horaris de visita:
(Recordeu que cal haver demanat prèviament hora a secretaria)

  • Dimarts de 16 h a 17.15 h
  • Dijous d’11 a 12 h
Secretàri acadèmic
  • Juan Becerra
    jbecerra@dipta.cat

Departaments

Departament de llenguatge musical
  • Milagros Pastor

a/e: llenguatge@dipta.cat

Departament de corda
  • Roger Gonzàlez

a/e: corda@dipta.cat

Departament de piano
  • Elisenda Monné

a/e: piano@dipta.cat

Departament de vent
  • Loli Jorge

a/e: vent@dipta.cat

Seminari de cant
  • Alba Rosa Forasté

a/e: cant@dipta.cat

Seminari de guitarra
  • Ferran Rodríguez

a/e: guitarra@dipta.cat

Seminari de percussió
  • Francesc Vidagany

a/e: fvidagany@dipta.cat

Seminari de vent fusta
  • Robert Sirvent

          a/e: rsirvent@dipta.cat

Seminari de pianista acompanyant
  • Kiev Portella

a/e: kportella@dipta.cat

Professorat

Cant
  • Alba Rosa Forasté  |  aforaste@dipta.cat
  • Mercè Baiget  |  mmbaiget@dipta.cat
Clarinet
  • Josvi Arnau  |  jarnau@dipta.cat
  • Sergi Costes  |  scostes@dipta.cat
Guitarra
  • Montse Pijuan  |  mpijuan@dipta.cat
  • Ferran Rodríguez  |  frodrigueza@dipta.cat
  • Juan Becerra  |  jbecerra@dipta.cat
  • Albino Tena  |  atena@dipta.cat
Fagot
  • Pau Santacana  |  psantacana@dipta.cat
Flauta travessera
  • Robert Sirvent  |  sirvent@dipta.cat
  • Laura Abás  |  labas@dipta.cat
  • Alejandra Villalobos |  avillalobos@dipta.cat
Oboè / Corn Anglès
  • Loli Jorge  |  mjorge@dipta.cat
Orgue
  • Jordi Vergès  |  jverges@dipta.cat
Percussió
  • Francesc Vidagany  |  fvidagany@dipta.cat
  • Roger Lorente  |  rlorente@dipta.cat
Piano
  • Marta Bou  |  mbou@dipta.cat
  • Natalia Oterino  |  noterino@dipta.cat
  • Inés Borràs  |  iborras@dipta.cat
  • Ma Rosa Prats  |  mprats@dipta.cat
  • Marta Sardaña  |  msardana@dipta.cat
  • Elisenda Monné  |  emonne@dipta.cat
  • Jordi Soler  |  jsoler@dipta.cat
Saxòfon
Trombó
  • Jordi Masip  |  jmasip@dipta.cat
  • Pol Vilar
Trompa
  • Raül Garrido  |  rgarrido@dipta.cat
Trompeta
  • Rogeli Rodríguez  |  rrodriguez@dipta.cat
  • Carlos Herruz  |  cherruz@dipta.cat
Tuba / Bombardí
Violí
  • José Luis Moles  |  jmoles@dipta.cat
  • Oriol Gonzàlez  |  ogonzalez@dipta.cat
  • Núria Pascual  |  npascual@dipta.cat
  • Albert Rodríguez  |  arodriguez@dipta.cat
Viola
  • Roger González  |  rgonz@dipta.cat
Violoncel
  • Rodolfo Zanni  |  rzanni@dipta.cat
Contrabaix
  • Juan Carlos Chiva  |  jchiva@dipta.cat
Pianista acompanyant
Música de cambra
  • Marta Bou
  • Josvi Arnau
  • Elisenda Monné
  • Inés Borràs
  • Raül Garrido
  • Natàlia Oterino
  • Ferran Rodríguez
  • Jordi Vergés
  • Paco Vidagany
  • Quim Subirats
  • Rodolfo Zanni
  • Raül Garrido
Llenguatge musical / harmonia
  • Antoni Sebastià  |  asebastia@dipta.cat
  • Milagros Pastor  |  mpastort@dipta.cat
  • Montse Blay  |  mblay@dipta.cat
  • Mercè Iglesias  |  migles@dipta.cat
  • Laura Nogueras  |  lnogueras@dipta.cat
  • Núria Conesa  |  conesa@dipta.cat
  • Vanesa Gispert  |  vgispert@dipta.cat
Agrupacions
  • Iniciació a l'Orquestra Nivell Elemental – Roger González
  • Orquestra Nivell Elemental – Oriol González
  • Orquestra de Cambra Grau Professional – Martí Ferré
  • Orquestra Simfònica Grau Professional – Martí Ferré
  • Banda de Nivell Elemental – Jordi Masip
  • Banda de Grau Professional – Jordi Masip / Rogeli Rodríguez
  • Conjunt de Guitarres Aprenentatge Bàsic II i d’Aprenentatge Avançat 1er – Montserrat Pijuan
  • Conjunt de Guitarres Guitarres d’Aprenentatge Avançat 2n i Aprenentatge Avançat 3er – Montserrat Pijuan
  • Conjunt de Guitarres de Grau Professional – Ferran Rodriguez
  • Cors d'Escola – Alba Rosa Forasté / Mercè Baiget
  • Cor de Grau Professional – Martí Ferré / Alba Rosa Forasté
  • Grups de Percussió – Paco Vidagany
  • Grup de Metalls – Raül Garrido
  • Grup de Saxos – Quim Subirats
  • Grup de Violoncels – Rodolfo Zanni
Altres matèries
  • Acompanyament – Milagros Pastor / Antoni Sebastià / Montse Blay
  • Idiomes aplicats al cant – Mercè Baiget
  • Interpretació i Escena – Mercè Baiget
  • Conjunt de Piano de 1r, 2n, 3r i 4t de GP – Inés Borràs / Marta Bou / Natàlia Oterino / Jordi Soler
  • Aula Suzuki – José Luis Moles
Altres matèries optatives
  • Ampliació d'Harmonia – Antoni Sebastià
  • Anàlisi i Forma – Antoni Sebastià
  • Educació Corporal – Margalida Olivé
  • Harmonia Optativa – Milagros Pastor
  • Contrapunt i Fuga – Antoni Sebastià
  • Història de la Música – Milagros Pastor
  • Música i Noves Tecnologies – Antoni Sebastià
  • Percepció Auditiva – Milagros Pastor / Antoni Sebastià 
  • Taller de Canyes – Loli Jorge
  • Introducció a la Direcció  –  Martí Ferré

Personal d'Administració i Serveis

Administració
  • Carme Jové Grau  |  cjove@dipta.cat
  • Marta Cervantes Estrada  |  mcervantes@dipta.cat
  • Belén Sánchez Monroy |  besanchez@dipta.cat
Consergeria
  • Francesc Roca Carles
  • Sònia Guardeño Porras
  • Juan Carlos Rabadán

Consell escolar

Representants

Representant de la Diputació
  • Joan Olivella Ricart
Representant de l'Ajuntament
  •  
Equip directiu
  • Director: Víctor Santapau
  • Cap d'estudis grau professional: Laura Abás
  • Cap d'estudis escola: Mercè Iglesias Marca
  • Secretari acadèmic: LJuan Becerra
Representants Professors
  • Alba Rosa Forasté Ripoll
  • Josep Vicent Arnau Tomas
  • Natàlia Oterino Gual
  • Raül Garrido Ciscar
  • Jordi Vergés Riart
Representants Alumnes
  • Raquel Roldán Montserrat
  • Verónica Guerrero Moreno
  • Aitana Iturgoyen Naveskina
Representants pares
  • Olga Cabezas Rodríguez
  • Araceli Montserrat Rivelles

Representant de l'AMPAC

  • Ma José Redó
Representant personal d'Administració i Serveis
  • Carme Jové Grau

Associació de Mares i Pares del Conservatori

Representants

La Junta Directiva de l'Associació de Mares i Pares d'Alumnes del Conservatori de Música de la Diputació a Tarragona, AMPAC, està composta pels següents membres:

President
  • Rubén Borràs Juancomarti
Tresorer
  • Maria Blanca Natal Sarmiento
Secretària
  • María José Redó Ferrer