La Diputació

Tecnologies de la Informació i la Comunicació

Missió i funcions


L’Àrea de Tecnologies de la Informació i la Comunicació (TIC) gestiona les tecnologies informàtiques per al funcionament intern de la corporació. Té com a missió principal:

  • Gestionar les tecnologies de la informació i la comunicació amb la finalitat de contribuir a l'assoliment de l'estratègia corporativa. 
  • Implementar enfocaments i tècniques de gestió amb la finalitat d'assolir un sistema de gestió corporatiu excel·lent.
Adreça: 
Palau de la Diputació de Tarragona
Passeig de Sant Antoni, 100
43003  Tarragona
Telèfon: 977 296 635

Organització de l'Àrea

Diputada delegada

Diputada delegada de Tecnologies de la Informació i la Comunicació:

Teresa Mariné Solé

Organigrama

DIP75
Xavier Gimenez Jordà
CAP DÀREA DE TECNOLOGIES DE LA INFORMACIÓ I DE LA COMUNICACIÓ
ÀREA DE TECNOLOGIES DE LA INFORMACIÓ I LA COMUNICACIÓ
xgimenez@diputaciodetarragona.cat
1501

  • ADMINISTRACIÓ

    Recull i analitza indicadors del funcionament corporatiu per plantejar accions encaminades a l’excel·lència de la gestió.

  • Francesc Bolumar Musté
    ADMINISTRATIU/IVA
    ADMINISTRACIÓ
    fbolumar@diputaciodetarragona.cat
    1543
    Alejandra Ricomà Carmona
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    ADMINISTRACIÓ
    aricoma@diputaciodetarragona.cat
    1512
    Ana Maria Padilla Pagan
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    ADMINISTRACIÓ
    apadilla@diputaciodetarragona.cat
    1552
    Yolanda Vera Navas
    ADMINISTRATIVA
    ADMINISTRACIÓ (TIC)
    yvera@diputaciodetarragona.cat
    1509
    Rodrigo Márquez Claver
    CAP DE PROJECTE DE CONTRACTACIÓ TIC
    ADMINISTRACIÓ
    rmarquez@diputaciodetarragona.cat
    1550

  • INFRAESTRUCTURES INFORMÀTIQUES

    La unitat Infraestructures informàtiques gestiona la xarxa i l’equipament informàtic corporatiu.


    • COMUNICACIONS


      • SEGURETAT INFORMÀTICA

      • Lluís Solé López
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        SEGURETAT INFORMÀTICA
        lsole@diputaciodetarragona.cat
        1502
    • Ramon Forcadell Beltri
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      COMUNICACIONS
      rforcadell@diputaciodetarragona.cat
      1546
      Joan Domènech González
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      COMUNICACIONS
      jodomenech@diputaciodetarragona.cat
      1504
      Joan Albiac Llorens
      TÈCNIC/A MTIJÀ/ANA DE PROJECTE
      COMUNICACIONS
      jalbiac@diputaciodetarragona.cat
      1545

    • SISTEMES


      • CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI

      • Josep Maria Ribes Serra
        CAP D'UNITAT OPERATIVA DE CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        jribes@diputaciodetarragona.cat
        1520
        Alfred Icaran López
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        aicaran@diputaciodetarragona.cat
        1507
        Rubén Fernández Rebull
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        rfernandezr@diputaciodetarragona.cat
        1553
        Joan Plazas Borras
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        jplazas@diputaciodetarragona.cat
        1519
        Cai Roigé Roca
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        croige@diputaciodetarragona.cat
        1510
        Ramon Méndez Dávila
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        rmendez@diputaciodetarragona.cat
        1544
        Xavier Pamies Montaña
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        CENTRE D'ATENCIÓ A L'USUARI
        xpamies@diputaciodetarragona.cat
        1537
    • Emili Badia Cantarero
      CAP DE PROJECTE DE SISTEMES
      SISTEMES
      ebadia@diputaciodetarragona.cat
      1516
      Ivan Turpin Garrido
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      SISTEMES
      iturpin@diputaciodetarragona.cat
      1517
      Cristian Palmerín Hernández
      AUXILIAR DE SERVEIS
      SISTEMES
      cpalmerin@diputaciodetarragona.cat
      1548
      Daniel Rubio Rodriguez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      SISTEMES
      drubior@diputaciodetarragona.cat
      1518
  • Oscar Barrufet Gallart
    CAP DE SECCIÓ D'INFRAESTRUCTURES INFORMÀTIQUES
    INFRAESTRUCTURES INFORMÀTIQUES
    obarrufet@diputaciodetarragona.cat
    1503

  • APLICACIONS INFORMÀTIQUES

    La unitat Aplicacions Informàtiques desenvolupa solucions informàtiques d’ús corporatiu.


    • ARQUITECTURES SOFTWARE

    • Manuel Bertran Ibarz
      RESPONSABLE D'UNITAT GESTORA DE LA UNITAT D'ARQUITECTURA DEL SOFTWARE
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      mabertran@diputaciodetarragona.cat
      1527
      Josep Lluís Treig Cortés
      TÈCNIC/A MTIJÀ/ANA DE PROJECTE
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      jtreig@diputaciodetarragona.cat
      1531
      Silvia Buira Clua
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      sbuirac@diputaciodetarragona.cat
      1540
      Isagani Jr Quinto Gomez
      AUXILIAR DE SERVEIS
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      iquinto@diputaciodetarragona.cat
      1530
      Daniel Javier Cortés Vilaplana
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      dcortesv@diputaciodetarragona.cat
      1523
      Juan Fuentes Nieto
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      ARQUITECTURES SOFTWARE
      jfuentes@diputaciodetarragona.cat
      1547

    • ACCÉS I INTEGRACIONS

    • Marina Batet Olle
      CAP DE PROJECTE D'ACCÉS I INTEROPERABILITAT
      ACCÉS I INTEGRACIONS
      mbatet@diputaciodetarragona.cat
      1532
      Xavier Rodriguez Angrill
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ACCÉS I INTEGRACIONS
      xrodrig@diputaciodetarragona.cat
      1533
      Josep Maria Sentis
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ACCÉS I INTEGRACIONS
      jsentis@diputaciodetarragona.cat
      1534
      Laura Sanchez Gonzalez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ACCÉS I INTEGRACIONS
      lsanchezg@diputaciodetarragona.cat
      1542
  • Carles Pairot Gavaldà
    CAP DE SECCIÓ D'APLICACIONS INFORMÀTIQUES E.F.
    APLICACIONS INFORMÀTIQUES
    cpairot@diputaciodetarragona.cat
    1529

  • GOVERNANÇA


    • ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA

    • LLuís Macià Ramirez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA
      llmacia@diputaciodetarragona.cat
      1528
      Antoni Figueroa Cubells
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ
      ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA
      tfigueroa@diputaciodetarragona.cat
      1536
      Francisco Alba Pascual
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA
      falba@diputaciodetarragona.cat
      1522
      Joan Ramos Nolla
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA
      jramosn@diputaciodetarragona.cat
      1506
      Lluís Pérez Rossell
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      ADMINISTRACIÓ ELECTRÒNICA
      llaperez@diputaciodetarragona.cat
      1538

    • DADES I ANÀLISI

    • Ferran Rodriguez Garcia
      CAP DE PROJECTE DE DADES I ANÀLISI
      DADES I ANÀLISI
      frodriguez@diputaciodetarragona.cat
      1525
      Antoni Sunyer Rustarazo
      TÈCNIC/A MTIJÀ/ANA DE PROJECTE
      DADES I ANÀLISI
      tsunyer@diputaciodetarragona.cat
      1526
      Carles Llorach Rius
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      DADES I ANÀLISI
      cllorach@diputaciodetarragona.cat
      1524
  • Isabel Trenado Andreu
    CAP DE SECCIÓ DE GOVERNANÇA
    GOVERNANÇA
    itrenado@diputaciodetarragona.cat
    1539
    Raul Garcia Herrera
    AUXILIAR DE SERVEIS
    GOVERNANÇA
    rgarciah@diputaciodetarragona.cat
    1541

  • TECNOLOGIA MUNICIPAL

  • Koldo Ayerdi Muñoz
    CAP DE SECCIÓ DE TECNOLOGIA MUNICIPAL
    TECNOLOGIA MUNICIPAL
    kayerdi@diputaciodetarragona.cat
    1521
    Ramon Sabate Guasch
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    TECNOLOGIA MUNICIPAL
    rsabate@diputaciodetarragona.cat
    1551
    Josep Espasa Canadell
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    TECNOLOGIA MUNICIPAL
    pespasa@diputaciodetarragona.cat
    1549

En destaquem