La Diputació

Patronat de Turisme

Missió i funcions


Des del Patronat de Turisme de la Diputació donem suport a la comercialització de les dues marques, Costa Daurada i Terres de l'Ebre, amb l’objectiu de contribuir a l’estructuració i la qualificació de l’oferta turística, a més d’afavorir el desenvolupament del sector en col·laboració amb els agents públics i privats del territori.

Les actuacions del Patronat de Turisme es caracteritzen per ser dutes a terme mitjançant els següents valors: cooperació, comunicació, efectivitat/adaptació, equilibri, identificació, innovació, participació, proximitat , sostenibilitat i ètica.

Les línies estratègiques que s'estableixen per a les dues marques turístiques que gestiona el Patronat  persegueixen els següents objectius:

Costa Daurada
• Incrementar el coneixement de la marca.
• Potenciar nous productes i consolidar els mercats estratègics.
• Evolucionar en l'aplicació d'eines i instruments al servei de la difusió de la marca.
• Interpretar adequadament el valor estratègic de les infraestructures que faciliten l'accessibilitat a la destinació.

Terres de l'Ebre
• Incrementar el coneixement de la marca.
• Afavorir la internacionalització de la comercialització.
• Potenciar nous productes i consolidar els mercats estratègics.
• Evolucionar en l'aplicació d'eines i instruments al servei de la difusió de la marca.

Oficina del Patronat de Turisme
Passeig Torroja, s/n
43007  Tarragona
Telèfon: 977 230 312
Costa Daurada
Passeig Torroja, s/n
43007  Tarragona
Telèfon: 977 230 312

 

Terres de l'Ebre
Palau Climent
Montcada,32 3a planta
43500 Tortosa
Telèfon: 977 444 447

 

Organització de l'Organisme Autònom

Organigrama

DIP60
Marta Farrero
CAP DE L'ORGANISME AUTÒNOM PATRONAT DE TURISME EN FUNCIONS
OA PATRONAT DE TURISME
mfarrero@diputaciodetarragona.cat
1605

  • TURISME COSTA DAURADA

    Oficina del Patronat de Turisme de la Diputació que promociona i dona suport a la comercialització de la marca turística Costa Daurada.


    • ADMINISTRACIÓ

    • Asu Castro Pérez
      ADMINISTRATIU/IVA
      ADMINISTRACIÓ
      acastro@diputaciodetarragona.cat
      1602
      Carme Salvado Giralto
      CAP D'UNITAT ADMINISTRATIVA D'ADMINISTRACIÓ
      ADMINISTRACIÓ
      csalvado@diputaciodetarragona.cat
      1601
      Angel Comas Castel
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      ADMINISTRACIÓ
      acomas@diputaciodetarragona.cat
      1600
      Manel del Amo Duch
      ADMINISTRATIU/IVA
      ADMINISTRACIÓ
      mdelamo@diputaciodetarragona.cat
      1603
      Mónica Martí Llort
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      ADMINISTRACIÓ
      mmartill@diputaciodetarragona.cat
      1630

    • MÀRQUETING I COMUNICACIÓ

    • Montserrat Jaraba Andrés
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      MÀRQUETING I COMUNICACIÓ
      mjaraba@diputaciodetarragona.cat
      1610
      Veronica Esquinas Torres
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      MÀRQUETING I COMUNICACIÓ
      vesquina@diputaciodetarragona.cat
      1620
      Elena Valldeperez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      MÀRQUETING I COMUNICACIÓ
      evaldeperez@diputaciodetarragona.cat
      1611

    • PROMOCIÓ

    • Susana González López
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      PROMOCIÓ
      sgonlop@diputaciodetarragona.cat
      1606
      Berta Valbuena Marti
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PROMOCIÓ
      bvalbuena@diputaciodetarragona.cat
      Francisco Jose Bueno Moro
      CAP DE SECCIÓ DE PROMOCIÓ
      PROMOCIÓ
      fjmoro@diputaciodetarragona.cat
      1607
      Marc Delgado Picart
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      PROMOCIÓ
      mdelgado@diputaciodetarragona.cat
      1623
      Elisenda Villalta Fortín
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      PROMOCIÓ
      evillalta@diputaciodetarragona.cat
      1614
      Olalla Carrion Sesplugues
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      PROMOCIÓ
      ocarrion@diputaciodetarragona.cat
      1609

  • TURISME TERRES DE L'EBRE

    Oficina del Patronat de Turisme de la Diputació que promociona i dona suport a la comercialització de la marca turística Terres de l'Ebre.


    • ADMINISTRACIÓ

    • Rosa Celma Solé
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      ADMINISTRACIÓ
      rcelma@diputaciodetarragona.cat
      1618

    • MÀRQUETING I COMUNICACIÓ

    • Carlos Enrique Llorca Margelí
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      MÀRQUETING I COMUNICACIÓ
      cellorca@diputaciodetarragona.cat
      1615

    • PROMOCIÓ

    • Maria Cinta Gilabert Ralda
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      PROMOCIÓ
      mcgilabert@diputaciodetarragona.cat
      1622
      Joan Cedo Sans
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      PROMOCIÓ
      jcedos@diputaciodetarragona.cat
      1616
      Sílvia Forcadell Rodríguez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      PROMOCIÓ
      sforcadell@diputaciodetarragona.cat
  • Albert Folch Giró
    RESPONSABLE D'UNITAT GESTORA DEL PATRONAT DE TURISME-TERRES DE L'EBRE
    TURISME TERRES DE L'EBRE
    afolch@diputaciodetarragona.cat
    1619

Turisme

Contribuïm a l'estructuració i a la qualificació de l'oferta turística de la nostra regió, a més d'afavorir el desenvolupament del sector.

En destaquem

Documentació de l'Àrea