La Diputació

Gabinet de Presidència i Planificació

Missió i funcions


El Gabinet de Presidència està integrat per les unitats de suport a la presidència de la institució, amb la missió de:

  • Donar suport administratiu i assessorament tècnic al president de la corporació.
  • Organitzar i coordinar l’agenda d’activitats institucionals, tant les relacions externes del president i els diputats com altres activitats protocol·làries amb protagonisme de la Diputació.
  • Gestionar la comunicació corporativa de la institució i les relacions amb els mitjans.
  • Vetllar pel correcte desenvolupament del Pla de Mandat corporatiu, amb transparència i bon govern.
Adreça: 
Palau de la Diputació de Tarragona
Passeig de Sant Antoni, 100
43003  Tarragona
Telèfon: 977 296 602

    Organització de l'àrea

    Organigrama

    DIP40
    Ester Alberich Forns
    CAP DEL GABINET DE PRESIDÈNCIA I PLANIFICACIÓ
    ÀREA GABINET DE PRESIDÈNCIA I PLANIFICACIÓ
    ealberichf@diputaciodetarragona.cat
    1107

    • RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL

      La unitat de Relacions institucionals i protocol organitza i coordina l’agenda d’activitats institucionals, tant les relacions externes tant de presidència com de les delegacions, com altres activitats protocol·làries amb protagonisme de la Diputació.

    • Araceli Fortuny Cassà
      CAP DE SECCIÓ DE PROTOCOL
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      afortuny@diputaciodetarragona.cat
      1113
      Jordi Bresó Coch
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      jbreso@diputaciodetarragona.cat
      1108
      Ana Maria Gras Virgili
      CAP D'UNITAT ADMINISTRATIVA DE RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      agras@diputaciodetarragona.cat
      1114
      Sebastián Caravaca Ruiz
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      scaravac@diputaciodetarragona.cat
      Candido Viñec Tomas
      OFICIAL D'OFICIS ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      cvinec@diputaciodetarragona.cat
      Juan Carlos Martínez Cano
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      jcmartinez@diputaciodetarragona.cat
      1117
      Daniel Duran Roig
      OFICIAL PRIMERA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      dduranr@diputaciodetarragona.cat
      Anna Babot Pascual
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      ababot@diputaciodetarragona.cat
      1111
      Maria Teresa Ferré Chiva
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      maferre@diputaciodetarragona.cat
      1112
      Marcelo Benítez Barba
      OFICIAL D'OFICIS ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      mbenitez@diputaciodetarragona.cat
      Pilar Senan Vasquez
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      psenan@diputaciodetarragona.cat
      1142
      Lourdes Brull Abajo
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL
      lbrull@diputaciodetarragona.cat
      1109

    • COMUNICACIÓ

      La unitat de Comunicació lidera la política de comunicació corporativa institucional, la relació amb els mitjans de comunicació i gestiona les webs corporatives.


      • UNITAT TÈCNICA DE SUPORT WEB

        Encarregada del desenvolupament tècnic de les webs corporatives i també de webs municipals. També és l'encarregada dels serveis de TINET.

      • Amadeu Roig Subirats
        CAP DE SECCIÓ DE SUPORT TÈCNIC WEB
        UNITAT TÈCNICA DE SUPORT WEB
        aroig@diputaciodetarragona.cat
        1154
        Miguel Angel Ramos Barragan
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        UNITAT TÈCNICA DE SUPORT WEB
        maramos@diputaciodetarragona.cat
        1156
        Begoña Ruiz Arredondo
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        UNITAT TÈCNICA DE SUPORT WEB
        beruiz@diputaciodetarragona.cat
        1177
    • Patricia Fernández Soto
      CAP DE SERVEI DE COMUNICACIÓ
      COMUNICACIÓ
      pfernandezs@diputaciodetarragona.cat
      1120
      Núria Vendrell Briansó
      BECÀRIA
      COMUNICACIÓ
      nvendrellb@diputaciodetarragona.cat
      Anna Garcia Perera
      TECNIC/A DE GESTIÓ
      COMUNICACIÓ
      agarciap@diputaciodetarragona.cat
      1121
      Joan Perpiñà Casas
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      COMUNICACIÓ
      jperpinya@diputaciodetarragona.cat
      1123
      David Joanpere Poblet
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      COMUNICACIÓ
      djoanpere@diputaciodetarragona.cat
      1157
      Blanca Baiget Carné
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      COMUNICACIÓ
      bbaiget@diputaciodetarragona.cat
      1119
      Núria Gomis Prats
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      COMUNICACIÓ
      ngomis@diputaciodetarragona.cat
      1158
      Sara Martí Perelló
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      COMUNICACIÓ
      samarti@diputaciodetarragona.cat
      1116
      Enric Alfonso Xaruba
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      COMUNICACIÓ
      ealfonso@diputaciodetarragona.cat
      1118
      Ricard Pomerol Magrinyà
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      COMUNICACIÓ
      rpomerol@diputaciodetarragona.cat
      1124
      Joaquim Martínez Homs
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      COMUNICACIÓ
      jmartinez@diputaciodetarragona.cat
      1122

    • PRESIDÈNCIA

      La unitat de Presidència dona suport administratiu i assessorament tècnic a la presidència de la corporació.

    • Eva Trullols Camps
      RESPONSABLE D'UNITAT DE PRESIDÈNCIA
      PRESIDÈNCIA
      etrullols@diputaciodetarragona.cat
      1106
      Nuria Sabate Armillas
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      PRESIDÈNCIA
      nsabate@diputaciodetarragona.cat
      1105
      Montse Cester Adell
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      PRESIDÈNCIA
      mcester@diputaciodetarragona.cat
      Ana Belen Julian Turegano
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PRESIDÈNCIA
      abjulian@diputaciodetarragona.cat
      1104

    • TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN

      La unitat de transparència i bon govern vetlla pel correcte desenvolupament del Pla estratègic, el document on s’estableixen els objectius del mandat i totes les accions previstes per assolir-los. A més, és responsable del portal de transparència corporatiu.

    • Bárbara Egea Oliver
      CAP DE SECCIO DE TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      begea@diputaciodetarragona.cat
      1125
      Agustí Porta Odena
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      aporta@diputaciodetarragona.cat
      1140
      Eloy Hernández Panadès
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      ehernandez@diputaciodetarragona.cat
      1514
      Gerard Boyer Ballesteros
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      gboyer@diputaciodetarragona.cat
      1163
      Sefa Garsot Savall
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      sgarsot@diputaciodetarragona.cat
      Lourdes López Rodríguez
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      mlopezr@diputaciodetarragona.cat
      1115
      Rocio Cortes Robledo
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ/PROJECTES
      TRANSPARÈNCIA I BON GOVERN
      rcortes@diputaciodetarragona.cat
      1179

    • UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN

    • Salima El Youssoufi Hadri
      AUXILIAR DE GRUP (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      selyoussoufih@diputaciodetarragona.cat
      1135
      Salvador Mestre Gispert
      ASSSESSOR/A DE GOVERN DE POLÍTIQUES D'IGUALTAT
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      smestre@diputaciodetarragona.cat
      1174
      Maria del Carme Amenós Fabregat
      SECRETARI/ÀRIA (PER JUNTS X CAT)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      mamenos@diputaciodetarragona.cat
      1161
      Xavier Vila Purtí
      ASSESSOR/A DE GOVERN DE DESPOBLAMENT I SOSTENIBILITAT
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      xvila@diputaciodetarragona.cat
      1172
      Bibiana Porres Carranza
      AUXILIAR DE GRUP (PER PSC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      bporresc@diputaciodetarragona.cat
      Eloi Menasanch Sevil
      ASSESSOR/A (PER PSC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      emenasanchs@diputaciodetarragona.cat
      1138
      Marc Vinya Miralles
      ASSESSOR/A DE GOVERN D'HABITATGE I ATENCIÓ A LES PERSONES
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      mvinya@montblanc.altanet.org
      1141
      Gustavo Cuadrado Moya
      COORDINADOR/A D'ACTIVITATS (PER PSC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      gcuadrado@diputaciodetarragona.cat
      Susanna Cases Ferré
      ASSESSOR/A (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      scases@diputaciodetarragona.cat
      1178
      Ivan Faccia Serrano
      ASSESSOR/A (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      ifaccia@diputaciodetarragona.cat
      Maria Acosta Curto
      ASSESSOR/A DE GOVERN DE COHESIÓ SOCIAL AMB L'ÀMBIT URBÀ
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      macosta@diputaciodetarragona.cat
      Marc Chavalera Esbri
      ASSESSOR/A DE GOVERN DE PARTICIPACIÓ CIUTADANA, MODERNITZACIÓ I QUALITAT DELS ENS LOCALS
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      mchavalera@diputaciodetarragona.cat
      1173
      Joan Perez Perramon
      SECRETARI/ÀRIA (PER PSC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      joanperez@diputaciodetarragona.cat
      Sergio Susin Gonzalo
      COORDINADOR/A D'ACTIVITATS (PER C's)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      ssusin@diputaciodetarragona.cat
      Oscar Ologaray Arasa
      SECRETARI/ÀRIA (PER JUNTS X CAT)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      oologaray@diputaciodetarragona.cat
      Maria Teresa Moya giné
      ASSESSOR/A (PER JUNTS X CAT)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      mmoyag@diputaciodetarragona.cat
      Rosalia Juancomarti Serrano
      COORDINADOR/A D'ACTIVITATS (PER JUNTS X CAT)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      rjuancomarti@diputaciodetarragona.cat
      1136
      Miguel Angel Almansa Saez
      AUXILIAR DE GRUP (PER JUNTS X CAT)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      malmansa@diputaciodetarragona.cat
      1137
      Juan Carlos Garcia Vaqué
      ASSSESSOR/A DE GOVERN DE MOBILITAT, TRANSPORT I INFRAESTRUCTURES
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      jcgarciav@diputaciodetarragona.cat
      1171
      Francesc Josep Miro Melich
      SECRETARI/ÀRIA DEL GRUP SOCIALISTA
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      frmiro@diputaciodetarragona.cat
      Jordi Gené Mariné
      COORDINADOR/A D'ACTIVITATS (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      jgene@diputaciodetarragona.cat
      1149
      Carlos Brunet Vernet
      SECRETARI/ÀRIA (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      cbrunet@diputaciodetarragona.cat
      Ismael Fraile Higuero
      ASSESSOR/A (PER PSC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      ifraile@diputaciodetarragona.cat
      Xavier Gracià Bertomeu
      AUXILIAR DE GRUP (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      xgraciab@diputaciodetarragona.cat
      Xavier Bailach Bel
      SECRETARI/ÀRIA (PER ERC)
      UNITAT SUPORT ÒRGANS DE GOVERN
      xbailach@diputaciodetarragona.cat
      1139

    En destaquem

    Documentació de l'àrea

    Codi de Bon Govern

    • Codi de Bon Govern [PDF]
    • Codi de Conducta dels Alts Càrrecs de la Diputació de Tarragona [PDF]

    Demanar una sala per actes



    • Genèrica

    Per demanar una sala per celebrar actes

    • La Diputació
    • RELACIONS INSTITUCIONALS I PROTOCOL | DIP4001 | DIP40 | Diputació de Tarragona

    Pla de Mandat

    L'horitzó estratègic que ha de seguir la Diputació de Tarragona durant els anys vinents.