La Diputació

Secretaria

Missió i funcions

L’Àrea de Secretaria actua com a fedatària pública i ofereix assistència jurídica tant als òrgans de govern com als departaments tècnics de la corporació. També assessora, representa i defensa la Diputació als tribunals de justícia.

S'encarrega de la recepció i el registre de la documentació rebuda. A Patrimoni es gestiona l'inventari de béns, i a l'Arxiu es reben, es classifiquen i es custodien els fons documentals de la Diputació.

PALAU DE LA DIPUTACIÓ
Passeig de Sant Antoni, 100. 43003 -Tarragona
Tel.: 977 296 603

 

Organització de l'àrea

Diputat delegat

Diputat delegat de Patrimoni:

Quim Nin Borredà

Organigrama

DIP80
Pilar Sánchez Peña
SECRETÀRIA GENERAL
ÀREA DE SECRETARIA
pisanchez@diputaciodetarragona.cat
1201

  • SECRETARIA GENERAL

    La unitat de Secretaria General dona fe pública i assistència als òrgans de govern, assessorament jurídic i coordinació administrativa de la resta d'àrees i unitats.


    • PROTECCIÓ DE DADES I ACCÉS A LA INFORMACIÓ PÚBLICA

    • Javier Cruz Torres
      RESPONSABLE D'UNITAT DE PROTECCIÓ DE DADES I ACCÉS A LA INFORMACIÓ PÚBLICA
      PROTECCIÓ DE DADES I ACCÉS A LA INFORMACIÓ PÚBLICA
      jcruz@diputaciodetarragona.cat
      1203
      Maria Cinta Subirats Guarch
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PROTECCIÓ DE DADES I ACCÉS A LA INFORMACIÓ PÚBLICA
      mcsubiratsg@diputaciodetarragona.cat
      1213

    • UNIT. DE SECR.GRAL. - TRANSFORMACIÓ DIGITAL I COORDINACIÓ ADM.


      • REGISTRE GENERAL

      • Lourdes García Martínez
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
        REGISTRE GENERAL
        lgarcia@diputaciodetarragona.cat
        1202
        Anna M. Paris Serra
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
        REGISTRE GENERAL
        amparis@diputaciodetarragona.cat
        1242
        Maria Moreno González
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
        REGISTRE GENERAL
        mmorenog@diputaciodetarragona.cat
        1223
        Maria Pilar Vericat Sol
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
        REGISTRE GENERAL
        mpvericat@diputaciodetarragona.cat
        1233

      • ARXIU

      • Sergi Borrallo Llauradó
        RESPONSABLE D'ARXIU EN FUNCIONS
        ARXIU
        sborrallo@diputaciodetarragona.cat
        1251
        Benet Marti
        AUXILIAR TÈCNIC/A
        ARXIU
        bmarti@diputaciodetarragona.cat
        1250
        Kelma Martinez Toro
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
        ARXIU
        kmtnez@diputaciodetarragona.cat
        1255
        Manel Güell Junkert
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        ARXIU
        mguell@diputaciodetarragona.cat
        1256
        Sara Pérez Rodríguez
        TÈCNIC/A AUXILIAR
        ARXIU
        sperezr@diputaciodetarragona.cat
        1252
        Núria Poy Sans
        TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
        ARXIU
        npoys@diputaciodetarragona.cat
        1253
    • Maite Velayos Esplugas
      CAP DE SERVEI DE SECRETARIA GENERAL
      UNIT. DE SECR.GRAL. - TRANSFORMACIÓ DIGITAL I COORDINACIÓ ADM.
      mvelayos@diputaciodetarragona.cat
      1207
      Maria Jose Llao Montero
      ADMINISTRATIU/IVA
      UNIT. DE SECR.GRAL. - TRANSFORMACIÓ DIGITAL I COORDINACIÓ ADM.
      mjllao@diputaciodetarragona.cat
      1232
      Norma Masip Borrull
      ADMINISTRATIU/IVA
      UNIT. DE SECR.GRAL. - TRANSFORMACIÓ DIGITAL I COORDINACIÓ ADM.
      nmasip@diputaciodetarragona.cat
      1217
      Mireia Joanpere Modinos
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      UNIT. DE SECR.GRAL. - TRANSFORMACIÓ DIGITAL I COORDINACIÓ ADM.
      mjoanpere@diputaciodetarragona.cat
      1205

    • UNIT.DE SECR.GRAL-ASS. ALS ÒRGANS GOVERN I ASSESSORAMENT LEGAL

    • Manel Jardí Boquera
      CAP DE SERVEI DE SECRETARIA-SUPORT OA
      UNIT.DE SECR.GRAL-ASS. ALS ÒRGANS GOVERN I ASSESSORAMENT LEGAL
      mjardi@diputaciodetarragona.cat
      1604
      Alicia Saez Vives
      ADMINISTRATIU/IVA
      UNIT.DE SECR.GRAL-ASS. ALS ÒRGANS GOVERN I ASSESSORAMENT LEGAL
      asaez@diputaciodetarragona.cat
      1206
      Rocio Jiménez Quirós
      ADMINISTRATIU/IVA
      UNIT.DE SECR.GRAL-ASS. ALS ÒRGANS GOVERN I ASSESSORAMENT LEGAL
      rjimenezq@diputaciodetarragona.cat
      1204
      Cristina Zamora Berzal
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      UNIT.DE SECR.GRAL-ASS. ALS ÒRGANS GOVERN I ASSESSORAMENT LEGAL
      czamora@diputaciodetarragona.cat
      1229

  • PATRIMONI

    La Unitat de Patrimoni gestiona l’inventari de béns de la Diputació.

  • Xavier Bolinches Vizcaino
    CAP DE SERVEI DE PATRIMONI
    PATRIMONI
    xbolinches@diputaciodetarragona.cat
    1210
    Susanna Cervera Ferrer
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PATRIMONI
    scervera@diputaciodetarragona.cat
    1212
    Rosa Maria Pons Rimbau
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    PATRIMONI
    rmponsr@diputaciodetarragona.cat
    1224
    Eva Bru Rodríguez
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    PATRIMONI
    ebrur@diputaciodetarragona.cat
    1225
    Cristina Bosch Rojo
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    PATRIMONI
    cbosch@diputaciodetarragona.cat
    1211
    Xavier Rebull Vaqué
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PATRIMONI
    xrebull@diputaciodetarragona.cat
    1214
    Sonia Reyes Porter
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    PATRIMONI
    sreyes@diputaciodetarragona.cat
    1209

  • SERVEIS JURÍDICS

    La Unitat de Serveis Jurídics ofereix assessorament jurídic, defensa i representa a la corporació i el personal davant dels tribunals de justícia. A més, a través del Servei d’Atenció al Municipi, estén als ajuntaments l’assessorament, la defensa i la representació davant la Justícia.

  • Anna Magnet Planas
    CAP DE SERVEI DELS SERVEIS JURÍDICS
    SERVEIS JURÍDICS
    amagnet@diputaciodetarragona.cat
    1215
    Neus Ollé Povill
    CAP DE SECCIÓ DE SERVEIS JURÍDICS
    SERVEIS JURÍDICS
    nolle@diputaciodetarragona.cat
    1220
    Glòria Ribas Moreno
    TÈCNIC/A SUPERIOR DE GESTIÓ - LLETRAT/ADA
    SERVEIS JURÍDICS
    gribas@diputaciodetarragona.cat
    1221
    Anna Anguera Sans
    TÈCNIC/A LLETRAT/ADA
    SERVEIS JURÍDICS
    aangueras@diputaciodetarragona.cat
    1227
    Núria Civit Fort
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    SERVEIS JURÍDICS
    ncivit@diputaciodetarragona.cat
    1216
    Carlota Balcells Dalmau
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    SERVEIS JURÍDICS
    cbalcells@diputaciodetarragona.cat
    1261
    Jose María Moreno Alcántara
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    SERVEIS JURÍDICS
    jmmoreno@diputaciodetarragona.cat
    1218
    Inmaculada Muñoz Zafra
    TÈCNIC/A SUPERIOR - LLETRAT/ADA
    SERVEIS JURÍDICS
    imunoz@diputaciodetarragona.cat
    1219
    Oriol Llaurador Anglès
    TÈCNIC/A SUPERIOR - LLETRAT/ADA
    SERVEIS JURÍDICS
    ollaurador@diputaciodetarragona.cat
    1230
    Sandra Nieto Sànchez
    TÈCNIC/A SUPERIOR DE GESTIÓ - LLETRAT/ADA
    SERVEIS JURÍDICS
    snieto@diputaciodetarragona.cat
    1222

En destaquem

Documentació de l'àrea

Sol·licitud genèrica

El tràmit "Sol·licitud genèrica” és el tràmit que permet presentar una instància genèrica o l’aportació de documentació a la Diputació de Tarragona, per a tots aquells supòsits en què no existeixi un tràmit específic per a la gestió que els interessats vulguin realitzar. 

Fés el tràmit des de la Seu Electrònica