La Diputació

Recursos Humans, Ocupació i Emprenedoria

Missió i funcions

Aquesta Àrea gestiona els recursos humans de la corporació i impulsa projectes territorials de millora de l’ocupació, inserció laboral i emprenedoria. La seva missió i funcions són:

  • Dissenyar i executar polítiques de recursos humans alineades amb el Pla estratègic corporatiu.
  • Gestionar instruments de millora de la productivitat, el desenvolupament professional i la qualitat dels recursos humans de l’organització.
  • Planificar de forma acurada la dotació de l’equip professional de la Diputació de Tarragona.
  • Mantenir un marc de relacions laborals estable i amb sentit de concertació.
  • Desenvolupar una política de comunicació interna integrada en la política comunicativa de la Corporació.
  • Impulsar projectes de millora de l’ocupació, la inserció laboral i l’emprenedoria.
  • Reforçar i consolidar de la relació amb els agents locals clau del territori.
  • Intensificar la relació amb els centres formatius per tal de fomentar l'emprenedoria entre la comunitat estudiantil.
Adreça
Palau de la Diputació de Tarragona
Passeig de Sant Antoni, 100
43003  Tarragona
Telèfon: 977 296 615

 

Organització de l'Àrea

Diputades delegades

  • de Recursos Humans:

Sílvia Puerto Lleixà

  • d'Ocupació i Emprenedoria:

Carme Ferrer i Cervelló

Organigrama

DIP70
Alex Grau Orts
CAP D'ÀREA DE RECURSOS HUMANS, OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA
ÀREA DE RECURSOS HUMANS, OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA
algrau@diputaciodetarragona.cat
1701

  • ASSISTÈNCIA TÈCNICA

    La unitat d’Assistència tècnica presta suport intern a les unitats de l’Àrea de Recursos Humans


    • SUPORT A LES PERSONES

    • Antoni Lopez Delclos
      RESPONSABLE D'UNITAT DE SUPORT A LES PERSONES
      SUPORT A LES PERSONES
      anlopez@diputaciodetarragona.cat
      1732
      Irene Delgado Guerrero
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      SUPORT A LES PERSONES
      idelgadog@diputaciodetarragona.cat
      1779

    • ESTRATÈGIA I QUALITAT

    • Judit Trilla Gutiérrez
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      ESTRATÈGIA I QUALITAT
      jtrilla@diputaciodetarragona.cat
      1733

    • SERVEIS OPERATIUS

    • Andrea Maria Torres Alonso
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      atorres@diputaciodetarragona.cat
      1707
      Pepa Cascante Tomas
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      SERVEIS OPERATIUS
      pcascante@diputaciodetarragona.cat
      1708

    • SISTEMES D'INFORMACIÓ DE RH

    • Manel Marchena Targa
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ
      SISTEMES D'INFORMACIÓ DE RH
      mmarchena@diputaciodetarragona.cat
      1709
      Gerard Llort Casanova
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      SISTEMES D'INFORMACIÓ DE RH
      gllort@diputaciodetarragona.cat
      1775
  • Enric Capella Casas
    TÈCNIC/A SUPERIOR DE GESTIÓ
    ASSISTÈNCIA TÈCNICA
    ecapellac@diputaciodetarragona.cat
    1717
    Josep M Roca Palleja
    TÈCNIC/A SUPERIOR
    ASSISTÈNCIA TÈCNICA
    jmrocap@diputaciodetarragona.cat

  • PLANIFICACIÓ I ORGANITZACIÓ

    La unitat de Planificació i Organització programa i gestiona els plans de Recursos Humans de la corporació: els processos selectius, les altes i les baixes.


    • PLANIFICACIÓ

    • Cristina Marmol Muñoz
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      PLANIFICACIÓ
      cmarmol@diputaciodetarragona.cat
      1776
      Octavi Anguera Ortiga
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PLANIFICACIÓ
      oanguera@diputaciodetarragona.cat
      1778
      Andres Lechuga Quijada
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ/PROJECTES
      PLANIFICACIÓ
      alechuga@base.cat
      6601
      Montserrat Borrull Polo
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      PLANIFICACIÓ
      mborrullp@diputaciodetarragona.cat
      1752
      Carles López Escrichs
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ
      PLANIFICACIÓ
      clopeze@diputaciodetarragona.cat
      1720
      Anna Maria Corts Bertran
      CAP D'UNITAT DE PLANIFICACIÓ
      PLANIFICACIÓ
      acorts@diputaciodetarragona.cat
      1716
      Coia Salvadó Rodríguez
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PLANIFICACIÓ
      cosalvado@diputaciodetarragona.cat
      1756
      Sandra Roig Fernandez
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      PLANIFICACIÓ
      sroig@diputaciodetarragona.cat
      1718

    • SELECCIÓ

    • Maria Angels Martinez March
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      SELECCIÓ
      marmartinez@diputaciodetarragona.cat
      1721
      Gemma Llorens Escoda
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      SELECCIÓ
      gllorens@diputaciodetarragona.cat
      1723
      Marta Domingo Fontova
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      SELECCIÓ
      mdomingo@diputaciodetarragona.cat
      1754
      Veronica Cusido Ortiz
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      SELECCIÓ
      vcusido@diputaciodetarragona.cat
      1751
      Montserrat Babot Pascual
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      SELECCIÓ
      mbabot@diputaciodetarragona.cat
      1719

    • VINCULACIÓ

    • Anna Bori Roqué
      CAP D'UNITAT DE VINCULACIÓ
      VINCULACIÓ
      abori@diputaciodetarragona.cat
      1724
      Irantzu Barriola Muguerza
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      VINCULACIÓ
      ibarriol@base.cat
      6604
      Ana Isabel García Soria
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      VINCULACIÓ
      aigarcia@diputaciodetarragona.cat
      1725
      Judith Sanchez Monzo
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      VINCULACIÓ
      jsanchezm@diputaciodetarragona.cat
      1726
      Purificación Filipe Mota
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      VINCULACIÓ
      pfilipe@diputaciodetarragona.cat
      1731

    • GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA

    • Gemma Bonet Torné
      CAP DE SECCIÓ DE GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      gbonet@diputaciodetarragona.cat
      1745
      Esther Sal Teixidó
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      esal@diputaciodetarragona.cat
      1714
      Vanessa Zaragoza Garcia
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      vzaragoza@diputaciodetarragona.cat
      1730
      Yolanda Carrillo Lopez
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      ycarrillo@diputaciodetarragona.cat
      1712
      Maria Francisca Eroles Pujol
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      mferoles@diputaciodetarragona.cat
      1711
      Yolanda García García
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      GESTIÓ ECONÒMICA I NÒMINA
      ygarcia@diputaciodetarragona.cat
      1746

    • PROVISIÓ

    • Susana Gomez Luri
      RESPONSABLE D'UNITAT DE PROVISIÓ
      PROVISIÓ
      sogomez@diputaciodetarragona.cat
      1702
      Begoña Candomeque Echave
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      PROVISIÓ
      bcandomeque@diputaciodetarragona.cat
      1722
  • Eugenia Díez Rodríguez
    CAP DE SERVEI DE PLANIFICACIÓ I ORGANITZACIÓ
    PLANIFICACIÓ I ORGANITZACIÓ
    ediez@diputaciodetarragona.cat
    1715

  • OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA

    Promou accions de suport a l’ocupació i foment de l’emprenedoria.


    • EMPRENEDORIA

    • Elisabet Jiménez Burgueño
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      EMPRENEDORIA
      ejimenez@diputaciodetarragona.cat
      1705
      Antonio Díaz Cortés
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      EMPRENEDORIA
      adiazc@diputaciodetarragona.cat
      1760
      Sandra Suarez Plana
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      EMPRENEDORIA
      ssuarezp@diputaciodetarragona.cat
      1761
      Lluís Coscollola Flores
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      EMPRENEDORIA
      lcoscollola@diputaciodetarragona.cat
      1743

    • OCUPACIÓ


      • PROJECTES PAO CAMP DE TARRAGONA

      • Joan Enric Perelló Abad
        AUXILIAR DE SERVEIS
        PROJECTES PAO CAMP DE TARRAGONA
        jperello@diputaciodetarragona.cat
        Ernest Fornés Bru
        AUXILIAR DE SERVEIS
        PROJECTES PAO CAMP DE TARRAGONA
        efornes@diputaciodetarragona.cat

      • PO ALT CAMP


      • PO BAIX CAMP


      • PO BAIX EBRE


      • PO BAIX PENEDÈS


      • PO CONCA DE BARBERÀ


      • PO MONTSIÀ


      • PO PRIORAT

      • Salvador Barranco Cueto
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO PRIORAT
        sbarranco@diputaciodetarragona.cat

      • PO RIBERA D'EBRE


      • PO TARRAGONÈS


      • PO TERRA ALTA


      • PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ

      • Jose Luis Bardal Cordero
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        jlbardal@diputaciodetarragona.cat
        Margarita Chaves Vila
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        mchaves@diputaciodetarragona.cat
        Lidia Guitart Martí
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        lguitart@diputaciodetarragona.cat
        Montserrat Garcia Segarra
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        mgarcias@diputaciodetarragona.cat
        Jorge Vidal Roig
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        jvidalr@diputaciodetarragona.cat
        Oscar Asensio Gil
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        oasensio@diputaciodetarragona.cat
        David Pinto Bravo
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        dpinto@diputaciodetarragona.cat
        Jose Maria Largo Haldon
        ASSISTENT DE SERVEIS
        PO OFICIS PER LA CORPORACIÓ
        jmlargo@diputaciodetarragona.cat
    • Marta Maymús Colomar
      CAP D'UNITAT ADMINISTRATIVA DE FORMACIÓ OCUPACIONAL
      OCUPACIÓ
      mmaymus@diputaciodetarragona.cat
      1750
      Roberto Piñol Serres
      PEÓ ESPECIALISTA
      OCUPACIÓ
      rpinols@diputaciodetarragona.cat
      1814
      Heura Cuadrado Nuet
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      OCUPACIÓ
      hcuadrado@diputaciodetarragona.cat
      1759
      Pere Alexandre Rodriguez Masip
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      OCUPACIÓ
      prodriguez@diputaciodetarragona.cat
      1749
      Simon Bes Riba
      ENCARREGAT/ADA
      OCUPACIÓ
      sbes@diputaciodetarragona.cat
      1234

    • GESTIÓ ECONÒMICA I ADMINISTRATIVA

    • Elena Garcia Bonet
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      GESTIÓ ECONÒMICA I ADMINISTRATIVA
      egarciab@diputaciodetarragona.cat
      1773
      Carolina Gimenez Hidalgo
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      GESTIÓ ECONÒMICA I ADMINISTRATIVA
      cgimenez@diputaciodetarragona.cat
      1742
  • Dolors Micola Piñol
    CAP DE SERVEI D'OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA
    OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA
    dmicola@diputaciodetarragona.cat
    1740
    Jordi Nager Duch
    TÈCNIC/A SUPERIOR
    OCUPACIÓ I EMPRENEDORIA
    jnager@diputaciodetarragona.cat
    1766

  • DESENVOLUPAMENT DE RECURSOS HUMANS

    La unitat Desenvolupament de Recursos Humans planifica i coordina la formació destinada a la millora contínua del personal de la Diputació


    • FORMACIÓ

    • M. Cristina Gómez López
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      FORMACIÓ
      mcgomez@diputaciodetarragona.cat
      1734
      Àngela Pujol Garrigós
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      FORMACIÓ
      apujolg@diputaciodetarragona.cat
      1704

    • DESENVOLUPAMENT

    • Josep Enric Abelló Monné
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      DESENVOLUPAMENT
      jeabello@diputaciodetarragona.cat
      1753

    • SEGURETAT I SALUT

    • Fernando Argilaga Barbera
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE PREVENCIÓ DE RISCOS LABORALS
      SEGURETAT I SALUT
      fargilaga@diputaciodetarragona.cat
      1807
      Julio Seoane Nieves
      RESPONSABLE D'UNITAT DE SEGURETAT I SALUT
      SEGURETAT I SALUT
      jseoane@diputaciodetarragona.cat
      1809
      Francisco Javier Cacho Cervelló
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE PREVENCIÓ DE RISCOS LABORALS
      SEGURETAT I SALUT
      fjcacho@diputaciodetarragona.cat
      1843
      Francisco Alcalá Pedrosa
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      SEGURETAT I SALUT
      falcala@diputaciodetarragona.cat
      1823
      Adela Pascual Barrio
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      SEGURETAT I SALUT
      apascual@diputaciodetarragona.cat
      1808
  • Maria Fontcalda Solé Altadill
    CAP DE SERVEI DE DESENVOLUPAMENT DE RH
    DESENVOLUPAMENT DE RECURSOS HUMANS
    mfsole@diputaciodetarragona.cat
    1774
    Ana Belén Miró Agudo
    ASSISTENT DE SERVEIS
    DESENVOLUPAMENT DE RECURSOS HUMANS
    amiro@diputaciodetarragona.cat

  • RELACIONS LABORALS

    Gestiona i coordina les relacions laborals dels col·lectius que integren la Diputació: el conveni col·lectiu, la relació amb els sindicats i la gestió de permisos i autoritzacions.

  • Cristina Rodriguez Tocino
    CAP DE SECCIÓ DE RELACIONS LABORALS
    RELACIONS LABORALS
    crodriguez@diputaciodetarragona.cat
    1728
    Dana Sanz Salido
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    RELACIONS LABORALS
    dasanz@diputaciodetarragona.cat
    1758
    Patricia Lopez Ruiz
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    RELACIONS LABORALS
    plopezr@diputaciodetarragona.cat
    1748
    Laura García Hipólito
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    RELACIONS LABORALS
    lgarciah@diputaciodetarragona.cat
    1777
    Noelia Rufi Romero
    AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
    RELACIONS LABORALS
    nrufi@diputaciodetarragona.cat
    1729

En destaquem

Documentació de l'Àrea

Oferta pública d'ocupació

L’oferta pública d’ocupació de cada entitat local està constituïda per les places dotades pressupostàriament de les diferents escales, subescales, classes i categories, tant de personal funcionari com de personal laboral.

A la Diputació de Tarragona la competència per aprovar l’oferta pública d’ocupació és, per delegació de la Presidència, de la Junta de Govern, que l’aprova anualment en els termes que estableixi en cada moment la legislació aplicable.

L’execució de l’oferta pública d’ocupació ha de fer-se dins d'un termini de tres anys. Els processos selectius s’inicien un cop la Junta de Govern aprova les convocatòries corresponents, que són publicades al Butlletí Oficial de la Província de Tarragona, al Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya i/o al Butlletí Oficial de l’Estat. Al mateix temps, es publiquen al web de la corporació i al tauler d’anuncis.

 

Relació de llocs de treball (RLT)

La relació de llocs de treball (RLT) és un instrument formal d'ordenació i classificació de tots els llocs de treball de funcionaris, personal laboral i eventual de la Diputació de Tarragona, BASE - Gestió d'Ingressos i el Patronat de Turisme.

Relació de llocs de treball 2015-2019

Plantilla de personal públic

La plantilla és el conjunt de places amb dotació pressupostària, ocupades o vacants, que s'aprova conjuntament amb el pressupost anual de la corporació i que pot ser modificada al llarg de l’exercici amb les limitacions que estableixen els preceptes bàsics de la Llei de pressupostos generals de l’Estat i altra normativa de vinculació anàloga.

Plantilles 2015-2019

Mobilitat interadministrativa

Reglament general de provisió de llocs de treball [PDF]

Altres documents

  • Requisits per treballar a l'Administració pública [PDF]
  • Ordre d'actuació de les persones aspirants [PDF]
  • Instrucció sobre la implantació de la Llei 26/2015, sobre protecció del menor [PDF]