La Diputació

Serveis Interns

Missió i funcions


L'Àrea de Serveis Interns gestiona els recursos i les infraestructures i facilita els serveis necessaris a totes les unitats organitzatives. L'adaptació als canvis i la racionalització de la despesa són reptes presents en el treball diari. La seva missió i funcions són les següents:

  • Gestionar els edificis i les instal·lacions de la Diputació de Tarragona: manteniment normatiu, preventiu i correctiu.
  • Gestionar els recursos compartits, com ara el parc mòbil, la reprografia, el servei de suport als esdeveniments, sales, audiovisuals, serveis postals, missatgeria, etc.
  • Gestionar tots els contractes de la Diputació, a excepció dels de Patrimoni i els dels organismes autònoms.
Adreça: 
Palau de la Diputació de Tarragona
Passeig de Sant Antoni, 100
43003  Tarragona
Telèfon: 977 296 624

Organització de l'Àrea

Diputat delegat

Diputat delegat de Contractació, Aprovisionaments i Expropiacions:

Marc Ayala Vallvey

 

Organigrama

DIP95
Josepa Zamora Barceló
CAP D'ÀREA DE SERVEIS INTERNS
ÀREA DE SERVEIS INTERNS
jzamora@diputaciodetarragona.cat
1801

  • SERVEIS GENERALS

    Gestiona els edificis i les instal·lacions que són titularitat de la Diputació. A més, també és responsable de la Tarraco Arena Plaça (TAP), un equipament cultural que explota una empresa privada en règim d’arrendament.


    • SERVEIS OPERATIUS

    • Yolanda Fuentes Exposito
      AUXILIAR TÈCNIC/A
      SERVEIS OPERATIUS
      yfuentes@diputaciodetarragona.cat
      1813
      Manuel Pavo Astillero
      PEÓ ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      mpavo@diputaciodetarragona.cat
      1803
      David Porta Aguilar
      PEÓ ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      dporta@diputaciodetarragona.cat
      Ramon Barrientos Grange
      OFICIAL PRIMERA
      SERVEIS OPERATIUS
      rbarrien@diputaciodetarragona.cat
      Yolanda Bergadà Tortajada
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      ybergada@diputaciodetarragona.cat
      1874
      Joan Gomez Novell
      ORDENANÇA
      SERVEIS OPERATIUS
      jgomezn@diputaciodetarragona.cat
      Antonio Bataller Rubio
      OPERARI/ARIA D'OFICIS
      SERVEIS OPERATIUS
      abataller@diputaciodetarragona.cat
      Javier Piñol Martinez
      OPERARI/ARIA D'OFICIS
      SERVEIS OPERATIUS
      jpinolm@diputaciodetarragona.cat
      Montserrat Folch Torres
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      mfolcht@diputaciodetarragona.cat
      1804
      Marc Juncosa Cid
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      mjuncosac@diputaciodetarragona.cat
      David Salvado Bonafe
      ASSISTENT DE SERVEIS
      SERVEIS OPERATIUS
      dsalva@diputaciodetarragona.cat
      María del Mar Nogueira Álvarez
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      mmnogueira@diputaciodetarragona.cat
      1811
      Nati Jansà Olivé
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      njansa@diputaciodetarragona.cat
      Yolanda Bru Quintilla
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      ybru@diputaciodetarragona.cat
      Juan Jose Raya Barrero
      OFICIAL PRIMERA
      SERVEIS OPERATIUS
      jjraya@diputaciodetarragona.cat
      Enric Olivé Espasa
      PEÓ ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      eolive@diputaciodetarragona.cat
      Mohssen El Haddad
      OPERARI/ARIA
      SERVEIS OPERATIUS
      melhaddad@diputaciodetarragona.cat
      Daniel Francisco Llorca Landero
      OPERARI/ARIA D'OFICIS
      SERVEIS OPERATIUS
      dllorca@diputaciodetarragona.cat
      Lina Benaiges Nat
      ASSISTENT DE SERVEIS
      SERVEIS OPERATIUS
      lbenaige@diputaciodetarragona.cat
      Raul Alberto Cenizo Fuentes
      OPERARI/ARIA
      SERVEIS OPERATIUS
      rcenizo@diputaciodetarragona.cat
      Josep Olesti Llaurado
      OPERARI/ARIA D'OFICIS
      SERVEIS OPERATIUS
      jolesti@diputaciodetarragona.cat
      José María San Martín Pascual
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      jsanmar@diputaciodetarragona.cat
      1871
      Jordi Carreres Domenech
      AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
      SERVEIS OPERATIUS
      jcarreres@diputaciodetarragona.cat
      1827
      Luis Jose Escofet Leon
      AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
      SERVEIS OPERATIUS
      lescofet@diputaciodetarragona.cat
      Antonio Julian Escudero Navas
      OFICIAL D'OFICIS
      SERVEIS OPERATIUS
      ajescudero@diputaciodetarragona.cat

    • GESTIÓ DE SERVEIS GENERALS


      • ADMINISTRACIÓ

      • Elisabet Blanchard Simó
        CAP D'UNITAT DE GESTIÓ DE SERVEIS GENERALS
        ADMINISTRACIÓ
        eblanchard@diputaciodetarragona.cat
        1810
        Alicia Martínez del Campo
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
        ADMINISTRACIÓ
        amartinezd@diputaciodetarragona.cat
        1856
        Carmen Galindo Claverías
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
        ADMINISTRACIÓ
        cgalindoc@diputaciodetarragona.cat
        1805
        Araceli Gomez Lopez
        AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
        ADMINISTRACIÓ
        agomezl@diputaciodetarragona.cat
        1834
        Carolina Pallares Campama
        ADMINISTRATIU/IVA
        ADMINISTRACIÓ
        cpallares@diputaciodetarragona.cat
        1853
    • Marta Isabel Nogueira Orden
      CAP DE SECCIÓ DE GESTIÓ DE SERVEIS GENERALS
      GESTIÓ DE SERVEIS GENERALS
      mnogueira@diputaciodetarragona.cat
      1812
      Ester Martín Medina
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      GESTIÓ DE SERVEIS GENERALS
      emartin@diputaciodetarragona.cat
      1868

    • GESTIÓ DE SEUS CORPORATIVES


      • MANTENIMENT D'EDIFICIS

      • Juan Antonio Calderon Pajuelo
        ENCARREGAT/ADA
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        jcalderon@diputaciodetarragona.cat
        1851
        Sergio Morer Serra
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        smorer@diputaciodetarragona.cat
        1838
        Lluís Santoro Badia
        AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        lsantoro@diputaciodetarragona.cat
        1806
        Albert Riera Sensat
        OFICIAL PRIMERA
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        ariera@diputaciodetarragona.cat
        1826
        Jaume Garrosset Gorgas
        PEÓ ESPECIALISTA
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        jggorgas@diputaciodetarragona.cat
        1837
        Javier Richarte Maiz
        AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        jricharte@diputaciodetarragona.cat
        1875
        Simo Blaya Serra
        OPERARI/ARIA D'OFICIS
        MANTENIMENT D'EDIFICIS
        sblaya@diputaciodetarragona.cat
        1870

      • OFICINA TÈCNICA

      • Oscar Sanz Capdevila
        TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
        OFICINA TÈCNICA
        osanz@diputaciodetarragona.cat
        1833
    • Joan Boqué Magrinyà
      TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
      GESTIÓ DE SEUS CORPORATIVES
      jboque@diputaciodetarragona.cat
      1855
  • Miquel Vendrell Garcia
    CAP DE SERVEI DE SERVEIS GENERALS
    SERVEIS GENERALS
    mvendrell@diputaciodetarragona.cat
    1802

  • CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS

    Gestiona els contractes de la Diputació, tret dels corresponents a Patrimoni i els organismes autònoms. També gestiona les expropiacions necessàries per a l’execució dels projectes d’obra, i assessora els ajuntaments en els seus propis expedients d’expropiació.

  • Roser Llorach de la Peña
    CAP DE SERVEI DE CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    tllorach@diputaciodetarragona.cat
    1831
    Pilar Adsera Gebelli
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    padsera@diputaciodetarragona.cat
    1822
    Mònica Escofet Leon
    AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mescofet@diputaciodetarragona.cat
    1818
    Maria Cáceres Carreras
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mcaceres@diputaciodetarragona.cat
    1816
    Ylena Cristina Aguilar Murga
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    yaguilar@diputaciodetarragona.cat
    1839
    Montse Simó Heredia
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    msimo@diputaciodetarragona.cat
    1840
    Eva Maria Roca Fusalba
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    emroca@diputaciodetarragona.cat
    1824
    Núria Milà Rosell
    ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    nmila@diputaciodetarragona.cat
    Concepció Fernandez-Montes Catalina
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    cfernandezm@diputaciodetarragona.cat
    1820
    Montserrat Rull Salort
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mrull@diputaciodetarragona.cat
    1815
    Maria Lourdes Olivé Poch
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mlolive@diputaciodetarragona.cat
    1832
    Mercedes Estébanez Ortega
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mestebanez@diputaciodetarragona.cat
    1821
    Marisa Isaac Juárez
    CAP DE SECCIÓ DE CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    misaac@diputaciodetarragona.cat
    1841
    Esther Esteve Candalija
    TÈCNIC/A B
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    eesteve@diputaciodetarragona.cat
    1819
    Pilar Casellas Miró
    ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    pcasellas@diputaciodetarragona.cat
    1836
    Arturo Duque Culebras
    ADMINISTRATIU/IVA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    aduque@diputaciodetarragona.cat
    1817
    Elisabet Cabre Sole
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    ecabresole@diputaciodetarragona.cat
    1852
    Montse Cester Adell
    AUXILIAR D'EQUIPAMENTS
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mcester@diputaciodetarragona.cat
    Maria Eugenia López Astigarraga
    AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
    CONTRACTACIÓ I EXPROPIACIONS
    mlopeza@diputaciodetarragona.cat
    1854

En destaquem

Documentació de l'Àrea

Guies i tutorials

  • Guia de licitació electrònica [PDF]

  • Guia de contractació pública socialment responsable i d'innovació de la Diputació de Tarragona [PDF]

  • Aprovació de la contractació reservada 2018-2019 [PDF]

Models

  • Avals [PDF]

  • Declaració responsable [PDF]

  • Declaració responsable de vigència de dades RELI [PDF].

  • Declaració responsable d'exempció de l'IAE [PDF]