La Diputació

Servei d'Assistència al Territori - Carreteres

Missió i funcions


L'Àrea del Servei d'Assistència al Territori (SAT) és un actor rellevant en les infraestructures viàries com a xarxes de mobilitat sostenible i de comunicació a les comarques tarragonines. La missió del SAT se centra en:

  • Gestionar, mantenir i millorar la xarxa local de carreteres per incrementar la seva funcionalitat i la seguretat viària de tots els usuaris.
  • Oferir serveis d'assistència als ajuntaments en vialitat i mobilitat urbanes.
  • Cercar el desenvolupament equilibrat i sostenible del territori i igualant-lo en oportunitats.
  • Gestionar la xarxa de carreteres amb una visió inclusiva de tots els usuaris, garantint una convivència segura entre els vehicles, els ciclistes i els vianants.
  • Ser una referència en la gestió de la conservació i el manteniment de la xarxa viària local.
  • Ser un model a seguir en l’Administració eficient i transparent de la inversió a la xarxa de carreteres.
  • Esdevenir una eina de suport al territori en la vialitat i la mobilitat urbanes.
Adreça
C. Pere Martell, 2
43001  Tarragona
Telèfon: 977 296 607 / 977 296 638

 

Organització de l'Àrea

Diputats delegats

  • del Servei d'Assistència al Territori (SAT):

Miquel Subirats i Garriga

  • d'Oficina Tècnica i Projectes i Obres:

Carles Pellicer Punyed

Organigrama

DIP50
Jaume Vidal González
CAP D'ÀREA DEL SAT
ÀREA SAT
jvidalg@diputaciodetarragona.cat
3006

  • EXPLOTACIÓ

    La unitat d’Explotació s’encarrega de vetllar de la seguretat de la xarxa viària. Gestiona les incidències que puguin afectar a les carreteres de la Diputació i les autoritzacions per realitzar actuacions que afectin la zona de protecció de les carreteres.

  • Daniel López Ruiz
    CAP DE SECCIÓ D'EXPLOTACIÓ
    EXPLOTACIÓ
    dlopezr@diputaciodetarragona.cat
    3021
    Alejandro Abellan Hernández
    CAP D'UNITAT OPERATIVA D'EXPLOTACIÓ
    EXPLOTACIÓ
    aabellan@diputaciodetarragona.cat
    3016
    Javier Segovia
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    EXPLOTACIÓ
    jsegovia@diputaciodetarragona.cat
    3026
    Antonio Segura Tuset
    OFICIAL PRIMERA
    EXPLOTACIÓ
    asegurat@diputaciodetarragona.cat
    3054
    David Gata Solorzano
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    EXPLOTACIÓ
    dgata@diputaciodetarragona.cat
    3018
    Sandra Rodriguez Calero
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    EXPLOTACIÓ
    sarodriguez@diputaciodetarragona.cat
    3007
    Juan Carlos Santacruz Barcena
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    EXPLOTACIÓ
    jcsantacruz@diputaciodetarragona.cat
    3019
    Josep Maria Marine Angles
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    EXPLOTACIÓ
    jmmarine@diputaciodetarragona.cat
    3024
    Rómulo Barcia Garcia
    PEÓ ESPECIALISTA
    EXPLOTACIÓ
    rbarcia@diputaciodetarragona.cat
    3023
    Francisco López Ruiz
    ASSISTENT DE SERVEIS
    EXPLOTACIÓ
    flopez@diputaciodetarragona.cat
    3022
    Rafael Javier Sanchez Torres
    OFICIAL PRIMERA
    EXPLOTACIÓ
    rsanchez@diputaciodetarragona.cat
    Ester Abellà Masdeu
    PEÓ ESPECIALISTA
    EXPLOTACIÓ
    eabella@diputaciodetarragona.cat
    3056

  • CONSERVACIÓ

    Unitat responsable de la conservació i el manteniment de la xarxa viària de titularitat de la Diputació de Tarragona. També actua per garantir la mobilitat en episodis d’emergència, com les nevades.


    • BRIGADA COMARQUES NORD

    • Jorge Ortiz Pallejà
      CAP D'EQUIP
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jortiz@diputaciodetarragona.cat
      Jose Diaz Martinez
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jdiazm@diputaciodetarragona.cat
      Antonio Borges Lopez
      CAP D'EQUIP
      BRIGADA COMARQUES NORD
      aborges@diputaciodetarragona.cat
      Joan Escrivà Escoda
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jescrivae@diputaciodetarragona.cat
      Sergi Queralt Farre
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      squeralt@diputaciodetarragona.cat
      Jordi Ferre Marti
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      joferrem@diputaciodetarragona.cat
      Daniel Samson
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      dsamson@diputaciodetarragona.cat
      Juan Cordero Fernandez
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jcordero@diputaciodetarragona.cat
      Rafael Borges Lopez
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      rborges@diputaciodetarragona.cat
      Gabriel Fernandez Gonzalez
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      gfernandez@diputaciodetarragona.cat
      David Brota Rosell
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      dbrota@diputaciodetarragona.cat
      Jose Valles Almodovar
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jvallesa@diputaciodetarragona.cat
      Juan Jose Arlandis Cortes
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jjarlandis@diputaciodetarragona.cat
      Javier Agudo Perez
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES NORD
      jagudop@diputaciodetarragona.cat

    • BRIGADA COMARQUES SUD

    • Jaime Álvarez Álvarez
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      jalvarez@diputaciodetarragona.cat
      Pablo Panisello Morales
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      ppanisello@diputaciodetarragona.cat
      Santiago Bertomeu Marti
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      sbertomeu@diputaciodetarragona.cat
      Agustí Bejarano Borrull
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      abejarano@diputaciodetarragona.cat
      Joan Ignasi Piñol Sabaté
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      jipinol@diputaciodetarragona.cat
      Enric Arbones Martorell
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      earbones@diputaciodetarragona.cat
      Miquel Castells Turon
      ENCARREGAT/ADA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      mcastells@diputaciodetarragona.cat
      Mario Ferré Fumado
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      mferref@diputaciodetarragona.cat
      Jose Maria Olid Gasulla
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      jmolid@diputaciodetarragona.cat
      David Albino Ramirez
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      dalbino@diputaciodetarragona.cat
      Jose Andres Monllau Millan
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      jmonllau@diputaciodetarragona.cat
      Alvaro Arques Bonet
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      aarques@diputaciodetarragona.cat
      Juan Salvador Reverté Arqués
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES SUD
      jsreverte@diputaciodetarragona.cat

    • BRIGADA COMARQUES CENTRE

    • Francesc Cañellas Gay
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      fcanellasg@diputaciodetarragona.cat
      Eduardo Moix March
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      emoix@diputaciodetarragona.cat
      Jordi Gil Lara
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      jogil@diputaciodetarragona.cat
      Marc Estivill Sole
      ENCARREGAT/ADA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      mestivill@diputaciodetarragona.cat
      Antonio-jose Muñoz Gallego
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      ajmunoz@diputaciodetarragona.cat
      Ivan Navarro Parera
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      inavarro@diputaciodetarragona.cat
      Rafael Ostos Delgado
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA COMARQUES CENTRE
      rostros@diputaciodetarragona.cat

    • BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA

    • Jose Ayala Parejo
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jayala@diputaciodetarragona.cat
      Josep Lluís Aguilar Camacho
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jaguilar@diputaciodetarragona.cat
      Antonio Marti Rodriguez
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      anmartir@diputaciodetarragona.cat
      Jordi Mateu Huguet
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jomateu@diputaciodetarragona.cat
      Manuel Lorca Del Pozo
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      mlorca@diputaciodetarragona.cat
      David Jimenez Gonzalez
      ENCARREGAT/ADA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      djimenez@diputaciodetarragona.cat
      Fernando John Marcusson
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      fmarcusson@diputaciodetarragona.cat
      Jorge Ruiz Bermejo
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jruizb@diputaciodetarragona.cat
      Hector Arriola Molinera
      PEÓ ESPECIALISTA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      harriola@diputaciodetarragona.cat
      Joan Antonio Miravall Manuel
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jmiravall@diputaciodetarragona.cat
      Juan Ramon Agudo Chavero
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jagudo@diputaciodetarragona.cat
      Juan Maestre Linares
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jmaestre@diputaciodetarragona.cat
      Miquel Duran Adell
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      miduran@diputaciodetarragona.cat
      Jordi Franquet Estrems
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      jfranquet@diputaciodetarragona.cat
      Carlos Garcia Casado
      OFICIAL PRIMERA
      BRIGADA PARC DE MAQUINÀRIA
      cgarciac@diputaciodetarragona.cat
  • Oscar Fresquet Ferrero
    CAP DE SECCIÓ DE CONSERVACIÓ
    CONSERVACIÓ
    ofresquet@diputaciodetarragona.cat
    3047
    Juan Borreguero Solano
    TÈCNIC/A MTIJÀ/ANA DE PROJECTE
    CONSERVACIÓ
    jborreguero@diputaciodetarragona.cat
    3029
    David Domingo Ibars
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    CONSERVACIÓ
    ddomingoi@diputaciodetarragona.cat
    3035
    Agustí Ferrer Teixidó
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    CONSERVACIÓ
    aferrer@diputaciodetarragona.cat
    3027
    Albert Gil Lara
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    CONSERVACIÓ
    algil@diputaciodetarragona.cat
    3052
    Maria Concepción Pascual Hortal
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    CONSERVACIÓ
    cpascual@diputaciodetarragona.cat
    3057
    Jesus J. Brota Rosell
    CAP D'UNITAT OPERATIVA DE CONSERVACIÓ
    CONSERVACIÓ
    jbrota@diputaciodetarragona.cat
    3030

  • UNITAT DE GESTIÓ ADMINISTRATIVA

    La unitat de Gestió Administrativa presta suport administratiu i coordina el funcionament intern de les unitats que integren l’Àrea del SAT.


    • COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ

    • Oscar Sánchez Nolla
      CAP D'UNITAT ADMINISTRATIVA DE COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      osanchez@diputaciodetarragona.cat
      3034
      M.Nieves Rodríguez Herreros
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      mnrodriguez@diputaciodetarragona.cat
      3055
      Jaume Aragonès Benaiges
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      jaragones@diputaciodetarragona.cat
      3036
      Josefina Rodríguez Fernández
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      jorodriguez@diputaciodetarragona.cat
      3050
      Xavier Benaiges Orduña
      AUXILIAR DE SERVEIS
      COMPTABILITAT, CONTRACTES I FACTURACIÓ
      xbenaig@diputaciodetarragona.cat
      3002

    • TRAMITACIÓ DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS

    • Yolanda Mercado Carrasco
      CAP D'UNITAT ADMINISTRATIVA DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS
      TRAMITACIÓ DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS
      ymercado@diputaciodetarragona.cat
      3005
      Laura Brull Oliveres
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA
      TRAMITACIÓ DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS
      lbrullo@diputaciodetarragona.cat
      3032
      Ana Barado Moreno
      ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      TRAMITACIÓ DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS
      abarado@diputaciodetarragona.cat
      3017
      Celia Cid Espinosa
      AUXILIAR ADMINISTRATIU/IVA DE GESTIÓ
      TRAMITACIÓ DE PROJECTES, CONVENIS I SUBVENCIONS
      ccid@diputaciodetarragona.cat
      3003
  • Miquel Mariné Anglès
    CAP DE SECCIÓ DE GESTIÓ ADMINISTRATIVA
    UNITAT DE GESTIÓ ADMINISTRATIVA
    mimarine@diputaciodetarragona.cat
    3004

  • OFICINA TÈCNICA

    La unitat d’Oficina Tècnica realitza els mesuraments topogràfics necessaris per a la redacció i l’execució de projectes d’obra, com les carreteres.

  • José Antonio Pinel Ballestero
    CAP DE SECCIÓ D'OFICINA TÈCNICA
    OFICINA TÈCNICA
    jpinel@diputaciodetarragona.cat
    3046
    Alfonso Suarez Cabañas
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    OFICINA TÈCNICA
    asuarezc@diputaciodetarragona.cat
    3013
    Julià Vallverdú Rosell
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    OFICINA TÈCNICA
    jvallverdu@diputaciodetarragona.cat
    Adrià Morales Fresquet
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    OFICINA TÈCNICA
    amoralesf@diputaciodetarragona.cat
    2037
    Daniel León Martínez
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    OFICINA TÈCNICA
    dleon@diputaciodetarragona.cat
    3042
    Carlos Garcia Lopez
    AUXILIAR TÈCNIC/A
    OFICINA TÈCNICA
    cgarcial@diputaciodetarragona.cat
    3049
    Josep Cubiles Parras
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    OFICINA TÈCNICA
    jcubiles@diputaciodetarragona.cat
    3010
    Jorge Juan Gimeno Mora
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    OFICINA TÈCNICA
    jjgimeno@diputaciodetarragona.cat
    3009
    Raul Adell Argento
    TÈCNIC/A B
    OFICINA TÈCNICA
    radell@diputaciodetarragona.cat
    3033
    Santiago Fernández Blanes
    AUXILIAR TÈCNIC/A ESPECIALISTA
    OFICINA TÈCNICA
    sfernand@diputaciodetarragona.cat
    3040

  • PROJECTES I OBRES

    El Servei de Projectes i Obres té com a objectiu principal millorar la seguretat viària, la funcionalitat i la mobilitat de les carreteres de titularitat pròpia amb una gestió eficient. És responsable de la gestió i coordinació de la redacció de projectes i direccions d'obra, per garantir un servei amb unes condicions satisfactòries de seguretat, eficiència, qualitat i sostenibilitat.


    • CONTROL DE QUALITAT

    • Daniel Zapata Burgueño
      PEÓ ESPECIALISTA
      CONTROL DE QUALITAT
      dzapata@diputaciodetarragona.cat
      Albert Farreny Muntallà
      CAP D'UNITAT OPERATIVA DE CONTROL DE QUALITAT
      CONTROL DE QUALITAT
      afarreny@diputaciodetarragona.cat
      3041
      Francisco Alvarez Navarro
      OFICIAL PRIMERA
      CONTROL DE QUALITAT
      fralvarez@diputaciodetarragona.cat

    • ACTUACIONS PUNTUALS I REFORÇ DEL FERM

    • Jordi Duch
      TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
      ACTUACIONS PUNTUALS I REFORÇ DEL FERM
      jduch@diputaciodetarragona.cat
      3039
      Gabriel Altés Olivan
      TÈCNIC/A AUXILIAR
      ACTUACIONS PUNTUALS I REFORÇ DEL FERM
      galtes@diputaciodetarragona.cat
  • Carlos Lozano Sánchez
    CAP DE SERVEI DE PROJECTES I OBRES E.F.
    PROJECTES I OBRES
    clozano@diputaciodetarragona.cat
    3043
    Alvaro Carrasco Rodriguez
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    PROJECTES I OBRES
    acarrascor@diputaciodetarragona.cat
    3051
    M. Carmen Cazador Valverde
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    PROJECTES I OBRES
    mcazador@diputaciodetarragona.cat
    3008
    Albert Golorons Vega
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    PROJECTES I OBRES
    agolorons@diputaciodetarragona.cat
    3038
    Victoria Gonzalo Cuevas
    TÈCNIC/A AUXILIAR
    PROJECTES I OBRES
    vgonzalo@diputaciodetarragona.cat
    2104
    Julio Alcobendas Garcia
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PROJECTES I OBRES
    jalcobendas@diputaciodetarragona.cat
    2076
    Josep Ramon Mestre Mestre
    TÈCNIC/A AUXILIAR ESPECIALISTA
    PROJECTES I OBRES
    jmestre@diputaciodetarragona.cat
    3044
    Jose Mauricio Diaque Garcia
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PROJECTES I OBRES
    jmdiaque@diputaciodetarragona.cat
    3011
    Joan Simó Martínez
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PROJECTES I OBRES
    jsimom@diputaciodetarragona.cat
    3045
    Marti Soriano Lopez
    TÈCNIC/A MITJÀ/ANA
    PROJECTES I OBRES
    msoriano@diputaciodetarragona.cat
    3014

En destaquem

Documentació de l'Àrea

Autoritzacions per a actuacions a la xarxa

Per executar qualsevol tipus d’obra, instal·lacions fixes o provisionals i altres activitats al domini públic i a les tres zones de protecció de les carreteres considerades per la Llei de carreteres, serà necessària l'autorització prèvia de la Diputació de Tarragona.

  • Formulari d'autorització per obres en zona d'influència de les carreteres de la Diputació [PDF]
  • Condicions generals per executar obres i actuacions a les zones d'influència de les carreteres de la Diputació [PDF]